Zespół bocznego przyparcia rzepki

Problemy ortopedyczne są niestety coraz popularniejsze. Z tego typu problemami zmagają się zarówno osoby młode, jak i te starsze, a o urazy łatwo podczas aktywnego spędzania czasu wolnego. To dlatego z takimi problemami najczęściej zmagają się osoby aktywne i uprawiające wszelkiego rodzaju sporty.

Czym jest zespół bocznego przyparcia rzepki i czym właściwie się objawia? 

Pierwszym objawem, który powinien zaniepokoić, z całą pewnością są dolegliwości bólowe. Ból daje się we znaki podczas chodzenia i poruszania kończyną, której dotyczy schorzenie. Z całą pewnością nie wolno lekceważyć żadnych objawów, ponieważ zaniedbany zespół bocznego przyparcia rzepki, może okazać się bardzo przykry w skutkach i konieczna może okazać się nawet operacja!
Oczywiście w przypadku zaobserwowania pierwszych objawów, koniecznie należy udać się do lekarza ortopedy. To on skieruje pacjenta do wykwalifikowanych rehabilitantów, którzy ułożą program prawidłowego leczenia. Na pewno konieczny jest pozytywnie zrobiony kurs z zespołu bocznego przyparcia rzepki. Tylko tacy specjaliści będą w stanie prawidłowo pomóc potrzebującym pacjentom i odpowiednio ułożyć plan ich rehabilitacji, którzy przywróci ich do pełni sprawności.